Samiec alfa nie może jeść z psiej miski czyli: dlaczego teorię dominacji można sobie wsadzić…między bajki

with Brak komentarzy

Samiec Alfa

Człowiek – wśród niektórych osobników tego gatunku, można dostrzec znaczącą zazdrość o pozycję w stadzie. Panującą wśród innych gatunków zwierząt, pozycja ta zwie się… samiec alfa.

Niektóre osobniki chcą zapanować nad światem inne nie mogą. Dlatego sięgają po teorię dominacji, dawno obaloną przez samego jej pomysłodawcę (John Fisher “okiem psa” recenzja w kolejnym wpisie)

Chcą się wykazać “sprytem” dlatego uprzykrzają życie swoim psom. Myślą, uwaga: że pies obmyśla strategię jak zapanować nad człowiekiem, jego rodziną i być może całym światem również.

Pies w mniemaniu tych pseudo osobników alfa, najczęściej spiskuje podczas samotniczego koczowania w domu. Robi to, kiedy to człowiek alfa, bądź jak kto woli samiec bądź samica alfa, wychodzi do pracy.

Należy dodać, iż wyobraźnia niektórych osobników jest bardzo bogata. Sądzą, że pies chcący przejąć władzę, siada w fotelu człowieka, śpi w jego łóżku, załatwia się w domu (mając biegunkę) i uwaga zjada jego jedzenie. Nie mamy informacji czy człowiek nie pozostaje dłużny i nie zjada w zamian psiej karmy, gdy ten nie widzi!

Trwają wciąż obserwacje tych przypadków. Sądzimy, że mogą być w lekkim szoku, gdy skumają, że samiec alfa dąży również do przedłużenia swojego gatunku więc bajeruje samice i wtedy mają małe alfiątka. Oznaczałoby to, że pies, który w mniemaniu człowieka chce być osobnikiem alfa, a ludzi traktuje jak swoje stado, będzie usiłował… Przepraszamy, ale nie możemy dalej brnąć w tę kwestię gdyż przepalają nam się zwoje. Tak czy siak osobniki z gatunku człowiek alfa, bywają niestety niebezpieczne. Istnieją dowody, że dały się oswoić przez osobniki z gatunku człowiek opiekun, jest nadzieja. Ufff

Leave a Reply